#Ekoprzyjaciele 0

Wraz z rozwojem nowych technologii oraz postępującą globalizacją jako konsumenci zachłysnęliśmy się wachlarzem nowych możliwości, nieustannym wyborem, ułatwieniami i wygodą, ale również jednorazowością, wciąż zmieniającymi się modami i gromadzeniem wszystkiego - nie tylko wspomnień, dyplomów czy tytułów, ale też rzeczy, ubrań i innych dóbr materialnych w ilości większej niż jest to potrzebne.

Ten postęp, zmiany "na lepsze" powoli wymykają się jednak spod kontroli. Zaczęło brakować surowców naturalnych, coraz bardziej skażamy atmosferę, wodę, glebę, niszczymy ekosystemy. Aby jedni mieli co sezon dziesiątki tanich modnych ubrań, inni pracują w nieludzkich warunkach prawie za darmo. Kosztem wygody części świata jest wyzysk, niszczenie środowiska, powolne zabijanie wielu gatunków zwierząt oraz pośrednio nas samych.   

Prawdziwym wyzwaniem dla nas nie jest tylko segregacja oraz recykling odpadów, ale produkowanie i używanie mniejszej ilości śmieci.

Polacy w ciągu roku zużywają średnio ponad 400 plastikowych torebek na osobę, w czym niechlubnie przewyższamy o 100% średnią unijną. Statystyczny Duńczyk zużywa zaś tylko 4 sztuki, co stanowi porównanie dbałości o nasze środowisko naturalne oraz w szczególności świadomości ekologicznej. Zachęcamy do zapoznania się bliżej z ideami tzw. "zero waste".

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że nasze działania jako jednostek mają ogromne znaczenie. Będąc świadomymi konsumentami to my decydujemy, a nie producenci i ich marketing. Jeśli przestaniemy zabierać w sklepach jednorazowe torebki foliowe, zaczną one powoli z nich znikać. Nasze działania widzą nasze rodziny, znajomi, inni klienci w kolejce w sklepie oraz uczą się ich nasze dzieci. Dobrym początkiem zmian jest zrezygnowanie z korzystania z jednorazowych foliówek, ponieważ nie jest żadnym problemem noszenie ze sobą wielorazowej torby bawełnianej zwiniętej w torebce czy w plecaku. Poszukajcie inspiracji jak dokonać drobnych i prostych zmian w zachowaniach związanych z zakupami, wyrzucaniem rzeczy, naprawianiem czy pożyczaniem.

Mamy dla Was torebki ekologiczne wielorazowego użytku, które będą towarzyszyć Wam przez lata. Czyż nie są bardziej urocze od foliówek? 

Kliknij w zdjęcie, aby przejść do karty produktu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl